Tanıtım Yazısı

Yerel Haber SiteleriUlusalKadınMagazinBlogTatilForumTanıtım YazısıWeb 2.0 Sosyal Bloglar

Tanıtım Yazısı

Makale, basın bülteni, SEO backlink hakkında merak edilen detaylar

Nedir?

Yeni kurmuş olduğunuz yada büyütmeyi amaçladığınız internet sitenizin Google’da arama sonuçlarında yükselmesi için tanınmış otoriter sitelerde sektörünüz ile ilgili makalelerle tanıtılmasıdır. Tanıtım yazıları özgün içerikler halinde hazırlanmalı bir makale içerisinden web sitenize en fazla 3 bağlantı verilmelidir. Tanıtım yazısı makaleleri ile backlink inşaası amaçlanmalıdır. Gelişi güzel hazırlanan gramer yapısı bozuk makaleler yerine konuyu kendi internet sitenizdeki gibi anlatan özgün bilgilendirici yayınlar tercih edilmelidir.

Yayınlamanın yararları nelerdir?

Tanıtım yazıları ile firmanızı tanıtırken web sitenizin de yükselişine katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Bazı tanıtım yayınlanan sitenin ve hazırlanan makalenin özelliklerine göre Google arama sonuçlarında 1.sayfaya kadar indexlenip firmanız ile ilgili arama yapan kişiler için destekleyici PR çalışmaları da sağlamaktadır. Doğru yayınlanan tanıtım yazıları ile hedeflerinize ulaşırken; sitenizin hiti artar, değerleri yükselir ve Google arama sonuçlarında üst sıralarda gösterilmeye başlanırsınız.

Etkili tanıtım yazısı nasıl hazırlanır?

Emeklerinizin boşuna gitmemesi için etkili tanıtım yazısı hazırlayarak sitelerinizde yükseliş hedeflemeniz gerekmektedir. Bu bağlamda makale yazılacak konu iyi araştırılmalı habercilikteki 5N 1K örneği esas alınmalıdır. Konu anlatılırken ne, ne zaman, nerede, kim, nasıl, neden sorularının cevapları aranmalıdır.

Doğal reklam çalışması olarak değerlendirilebilirnir mi?

Evet eğer doğru kullanılırsa güçlü haber sitelerinden alınan tanıtım yazıları bir doğal reklam çalışması haline dönebilir ancak bunun için metinlerin doğru bir şekilde hazırlanarak ilgili makaleden gerçek ziyaretçilerin sitenize dönüş yaparak siteniz kalma süresini arttırarak bir etkileşimde (telefon araması, e-posta gönderimi, ürün siparişi gibi) bulunması gerekmektedir.

Advertorial Reklam olarak yayınlamak doğrumudur?

Bu konuda Advertorial (ücretli) reklam terimini iyi anlamak gereklidir. Advertorial bir haber sitesinde ücret karşılığında firmanızın backlink olmadan tanıtımının yayınlandığı dijital reklamcılık modelidir. Bu bağlamda tanıtım yazıları advertorial reklam olarak değilde gerçek bir haber gibi ilgili kategorilerde yayınlanmalı ilgili haber sitesini ziyaret eden kişilerin gözü önünde olmalıdır.

Sürekli yayınlamanın faydaları nelerdir?

Sitenizi Google’da üst sıralara çıkartmak için en etkili yöntemdir . Eğer devamlı büyüyen bir site sahibi iseniz sürekli tanıtım yazısı alarak Google arama motoruna siteniz ile ilgilendiğiniz sinyallerini gönderebilirsiniz. Bu yöntem sizlere sadece link değil; hizmet verdiğiniz sektör ile markanız aranız dijital bir bağ kurulmasını sağlamaktadır. Örneğin arama motorunda sektörel bir konu ile ilgili kullanıcı bir arama yaptığında ilk 10 sonuç altında yer alan öneriler alanın da sizin markanızın ismi çıkma şansı doğar. Örneğin Google’a Bandırma web tasarım yazıldığında ilk on sonuç altında öneriler alanında Kutlu Creative yazmaktadır.

Hangi siteler almalıdır ?

Ajansımıza gelen tanıtım yazısı yayın talepleri örnekleri üzerinden yola çıktığımızda başarılı e-ticaret sitelerinin tamamı bizden tanıtım yazıları alıyor. Bunun içerisinde tatil, otel kiralama, uçak bileti satışı, emlak, rent a car gibi rekabetin yüksek olduğu sektörlerde dahildir. Haber siteleri, hizmet sektöründeki siteler dahil bugün geri bağlantı alarak hızlı ve kalıcı yükselişler elde etmektedirler.

Hangi siteler üzerinden alınmalıdır ?

Ulusal ve yerel başta olmak üzere tüm haber siteleri bugün tanıtım yazısı satmaktadır. Bugün internet sektörü bu kadar gelişti ise bundan 20 sene önce açılan ulusal, 10 sene önce açılan yerel haber sitelerinin büyük emeklerinin olduğunu söylebiliriz. Çünkü Google ads’e yada sosyal medyaya yapılan reklam harcamaları kadar SEO için yapılan çalışmaların giderleri arka planda medya planlama ajansları tarafından bilinmektedir. Bugün kimse SEO yapmadan backlink almadan Google’da üst sıralarda çıktığını iddia edemez. Blog siteleri, forum siteleri, sektörel hazırlanmış sitelerden tanıtım yazısı alınabilir.

Son Eklenen Tanıtım Yazısı Siteleri

Blogumuzdan Son Yazılar

Amacımız sizleri doğru bilgilendirip sitelerinizin yükselişinde katkı sağlamaktır.

Neden Biz?

Image
En Hızlı Yayına Alma

Yayınlarınız gün içinde teslim edilir.

Image
Aktif Destek Merkezi

09:00-24:00 saatlerinde destek

Image
Makale Yayın Garantisi

1 yıl yayınlanma garantisindedir.

Image
Güvenli Ödeme Seçenekleri

SSL / Güvenlik önlemleri alınmıştır.