Balıkesir Web Tasarım

balikesir-web-tasarim

Balıkesir Bandırma merkezli Kutlu Creative web tasarım şirketi tüm ilçelerde hizmet vermektedir. Balıkesir’in merkez ilçelerinde Karesi ve Altıeylül’de web tasarım hizmeti almak isteyen şirketler Kutlu Creative ile iletişim kurup uygun fiyatlara uzun ömürlü bir web sitesine sahip olabilirler. SSL sertifikalı, SEO uyumlu, hızlı açılan, kurum kimliğini en etkin şekilde temsil eden web sitesi Kutlu Creative firmasının alanında bilgili dijital pazarlama uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Balıkesir Hakkında

Balıkesir Türkiye’nin en kalabalık on yedinci şehridir. Balıkesir hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunarak iki denize komşu olan 6 ilden biridir.

Özellikle yaz ayları yerli ve yabancı birçok turistin uğrak durağı olan Balıkesir coğrafi şekli, nüfusu, iklim ve kültürü araştırılması gereken şehirlerden biridir.

Tarım ve Teknoloji alanında öncü illerden birisi olan Balıkesir’in tarihçesi?

Balıkesir’de bulunan mağara, höyük ve düz yerleşim yerlerinde yapılan araştırmalarda MÖ 8000-3000 yıllarında Balıkesir’de insan yaşamının olduğu görülmüştür. Balıkesir’de özellikle Paeolitik, Neolitik ve Kalkolitik devirlerinden kalma kalıntılar bulunmuştur. Roma döneminde Roma’ya bağlı olan Balıkesir Kavimler Göç’ünün yaşanmasıyla Bizans İmparatorluğuna bağlanmıştır. Anadolu’nun Malazgirt Meydan Muharebesi ile Türkler tarafından alınmasıyla Selçuklu Devleti’ne bağlanmıştır. Selçuklu Devleti’nin dağılmasıyla da Osmanlı Devleti’nr bağlanmıştır. Osmanlı Devleti’nin dağılmasıyla da Türkiye Cumhuriyeti’nde bir il ilan edilmiştir.

Konumu

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan ve Kuzeybatı Anadolu’da bulunan Balıkesir ilinin topraklarının bir kısmı Güney Marmara Bölgesi’nde topraklarının diğer bir kısmı ise Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Balıkesir’in doğusunda Kütahya ve Bursa, batısında Çanakkale, güneyinde ise İzmir ve Manisa illeri bulunmaktadır.

Nüfusu

Türkiye’nin iki denize kıyısı bulunan 6 ilinden biri olan Balıkesir’in nüfusu ne kadar? Balıkesir’in nüfusu geçmiş yıllardaki nüfus oranı göz önüne alınarak yapılan tahminde 1.254.779 olarak hesaplanmıştır.

İklimi

Türkiye’nin üç tarafı denizlerle kaplı bir yarımada olması ve yeryüzü şekillerindeki farklılık sebebiyle en doğusundan en batısına birçok farklı iklim tipi görülmektedir. Ülkede yaşanan iklim tipi değişiklerine bakıldığında Kuzeybatı Anadolu’da bulunan Balıkesir’in iklim tipi nedir? Balıkesir’in yazları sıcak, kışları ise serin bir iklim tipine sahiptir. Balıkesir’in iklim tipi deniz tesiriyle şekillenmektedir. Balıkesir’in en fazla yağış aldığı aylar Kasım, Aralık ve Ocak aylarıdır. En az yağış aldığı aylar ise Temmuz ve Ağustos ayıdır.

Genel Geçim Kaynağı

Balıkesir’in coğrafi konumu ve iklim tipi ele alındığında Balıkesir’de temel geçim kaynakları teknoloji, tarım, hayvancılık ve balıkçılıktır. Tarım alanında en fazla zeytincilik ve bağcılık yapılmaktadır. Balıkesir’in en bilindik ve ünlü zirai ürünleri ise zeytinyağı, zeytin, bamya, kavun, börülce, kozak üzümü ve kelle peyniridir. Teknoloji alanında ise jeneratör, yazılım, donanım, iplik alanında ülkemizde önde gelen iller arasındadır.

 

 

Hizmet
Blog

İlginizi Çekebilir