Marka Tescili

Bandırma marka tescil hizmetimiz ile Şirketinizin isim ve logosunun marka tescil işlemleri ve takibini sizlere zaman kaybettirmeden uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz. Şimdi marka tescil müşteri temsilcimiz ile iletişim kurun ve markanızı koruma altına almaya başlayın.

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Ajansımız “Marka Vekili” tarafından Marka tescil başvurusu yapılmadan önce marka benzerlik araştırması yapılır.

Marka benzerlik araştırması olumlu olan markalar ilgili dilekçe ve belgelerle Türk Patent Enstitüsü’ne marka vekilimiz aracılığı ile marka başvuru girişi yapılır.

Türk Patent Enstütüsü’ne girişi yapıldığı gün,tarih,saat olarak markanızın koruma süreci başlar. Marka bu aşamadan sonra uzman incelemesine gider ve herhangi bir olumsuzluk söz konusu olmaz ise marka her ay TPE tarafından yayınlanan markalar bültenine çıkar.

Bültende kalma süresi 3 ay olup bu süreç sonunda herhangi bir itiraz ile karşılaşılmasa marka tescil belgesi hazırlanır. Tüm bu süreçler 12-14 ay sürmektedir. Fakat markanızın koruması başvuru yaptığımız tarih itibariyle başlamaktadır.

Markanızın tescil işlemi sürecini TPE Online Sistemi aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Marka Tescili Süreci Nasıl İşler?

Benzerlik Araştırması

Marka vekili uzmanlarımız tarafından marka benzerlik araştırmasına başlanır. Markanıza benzerlik oluşturabilecek ihtimaller göz önünde bulundurarak yapılan işlemler neticelendirilip tarafınıza rapor sonuçları aktarılır.

Marka Başvurusu

Benzerlik araştırması olumlu sonuçlandığında marka tescil başvurunuz şirketiniz adına TPE sistemine girişi sağlanır ve 3-7 aylık TPE uzman inceleme süreci başlar. Markanızın tescil başvurusu girişi yapıldığı günden itibaren benzer tescillere göre tescil önceliği size geçmektedir.

Başvuru Sonuçlanması

Tescil için yapılan başvurular öncelikle TPE uzmanları tarafından değerlendirilmeye alınır. Başvurulan ilgili iş kolları ile ilgili TPE uzmanlarının uygun gördüğü iş kollarında markanız bültene alınır. Marka başvurunuz 3 ay marka bülteninde halka açık bir şekilde yayınlanır, bu süreçte olası itirazlarda marka başvuru sahibine itirazlara cevap verme hakkı doğar. Var ise itiraz süreci sonuçlanır ve markanız 1.yılın sonunda tescile bağlanması için Marka Tescili Belge ücreti yatırılması müşteriden talep edilir. Ve sonunda marka tescile bağlanır.

Marka
Blog

İlginizi Çekebilir