Tanıtım Yazısında Kaç Adet Anahtar Kelime Kullanılmalı

18 Aralık 2021

SEO uyumlu tanıtım yazılarında basit ve oldukça kolay uygulanabilecek belli başlı yazım kuralları bulunmaktadır. Tanıtım yazılarınız özgün içerikler olmasının yanı sıra bu yazılarda belirlemeniz gereken anahtar kelimeler olmalıdır.

Tanıtım yazısında en az 1 tane en fazla 3 tane anahtar kelime belirlemeniz gerekir. Belirlediğiniz anahtar kelimeleri tanıtım yazınızın ilk ve son paragraflarında mutlaka geçirmelisiniz. Yazınızda geçen anahtar kelimeleri ayrıca belirtmek için bu kelimeleri kalın, italik ve altı çizili olarak yapmalısınız. Bu anahtar kelimelerle sitenizin ana sayfasına veya başka bir siteye en fazla 2 bağlantı verebilirsiniz.

Siteler belirledikleri anahtar kelimeler ile üst sırada gözükmek istemektedir. Tanıtım yazısının başlığında mutlaka anahtar kelimelere yer vermelisiniz.

Yazınızda anahtar kelime yoğunluğuna önemli bir konudur. Anahtar kelime yoğunluğunu hesaplayabilmek için oldukça basit bir yöntem vardır: Yazınızda kullanılan anahtar kelime sayısı / yazınızdaki toplam kelime sayısı

Seçeceğiniz anahtar kelimeler tanıtım yazınızdan ayrı, başka bir konuda olmamalıdır. Cümle içinde kullandığınız anahtar kelimeler cümlelerin ve içeriğin anlatım bütünlüğünü bozmamalıdır. İçeriğinizi hazırlamadan önce bir anahtar kelime belirleyerek bu konu üzerinde yazınızı hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlar alan işaretlidir. *