Tanıtım Yazısı Yayınlamak mı Backlink Almak mı?

19 Aralık 2021

Tanıtım yazıları yayınlamak hem link hemde backlink sağlamaktadır. Tanıtım yazılarını kurallara uygun olarak yaptığınızda ve backlink kısmında bağlantıları doğru eklediğiniz takdirde yayınladığınız içeriklerde oldukça fayda sağlarsınız. Tanıtım yazısı yayınlamak her zaman oldukça etkili bir yöntemdir ve uzun sürelidir. Tanıtım yazıları sayesinde, arama motorlarında çok daha fazla çıkmanızın yanı sıra sitenizi üst sıralara yükseltebilirsiniz.

Backlinkler ise sadece anahtar kelimelerinize aldığınız bağlantılardır. Bu backlinkler, arama motorları onayından geçse bile bu bağlantıların ücrete dayalı olarak alınmış olmasını onaylamamaktadır. Bu sebeple sitelerinize aldığınız backlinkleri doğru sitelerden dikkatli bir şekilde almanız gerekmektedir. Backlink alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, sürekliliktir. Kısa süreli link alımlarında, arama motorları içerisinde bir dalgalanma yaratabilirsiniz ancak istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Backlink alımları için en az 3 aylık bir süre belirlemek sizin için daha etkili bir yöntem olacaktır. Link alımlarınızı doğru seçmeli ve bağlantılarını kontrol etmelisiniz.

Tanıtım yazısı yayınlama ya da backlink alımını doğru ve kuralına uygun gerçekleştirdiğinizde SEO çalışmaları içerisinde sitenizi istediğiniz sıralamalara getirebilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlar alan işaretlidir. *