Tanıtım Yazısı İçerisinde Doğru Backlink Nasıl Olmalı?

13 Aralık 2021

Backlink yani Türkçe tanımıyla geri bağlantı, web siteleri, sosyal medya ya da bloglarınıza gelen bağlantılar için kullanılan bir terimdir. SEO için önemli olan backlinkler, sitenizin kalitesini göstermektedir.

Arama motorları sitenize verilen backlinkleri inceleyerek, sizin sitenizi üst veya alt konumda çıkartır.

Yeni açılmış sitelerde gerçekleştirilen backlink çalışmalarından zararlı dönüşler alınmaktadır. Tanıtım yazılarınızla uyumsuz olan sitelerde yapılan backlink çalışmaları yine size zarar vermiş olacaktır.

Sizin sitenizle uyumlu ve benzer çalışmalar yapan, anahtar kelimesiz yapılan ya da yönlendirilen sayfadaki tam başlığı içeren linkler size oldukça fayda sağlamış olacaktır.

Backlink çalışmalarını tanıtım yazıları ile yapmak, kurallarına göre yapıldığında olumlu sonuçlar doğurarak size yararlı olacaktır.

Tanıtım yazıları ile verilen backlinlerde önemli olan ara verilmeden belli bir düzen içerisinde sürekli tanıtım yazısı yayınlamak olacaktır. Sadece bir kere verilen tanıtım yazıları ile siteniz sıralamada yükselemez. Her site için farklı uzunluklarda ve özgün tanıtım yazıları hazırlanmalıdır. Sadece anahtar kelimeleri kullanarak link çıkışı yapmak yerine yazıda herhangi bir yere sitenizin açık adresini ekleyin. Tanıtım yazılarında site tanıtımında ziyade daha genel bir konu belirleyerek sitenizi araya sıkıştırabilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlar alan işaretlidir. *