SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı Örneği Nasıl Olmalı?

5 Aralık 2021

SEO uyumlu tanıtım yazıları adınızı duyurmak için kullanabileceğiniz etkili reklam yöntemlerinden birisidir. Tanıtım yazısı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi yazıların içeriğidir. Çünkü bu yazılar sitenizi yukarıya taşıyacağı gibi aksine aşağıda düşürebilmektedir.

Web siteler tanıtım yazıları alırken, belirledikleri anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkmak isterler. Arama motorları yazılardaki anahtar kelimeleri algılayarak sitelerinizi daha uygun ve doğru sıralamalarda çıkartacaktır. Tanıtım yazılarında yer alan linkler uzun süreli olarak sitelerde kaldığı için zamanla Google linklere yansımasını sağlayacaktır.

SEO uyumlu tanıtım yazılarında uygulanması gereken önemli detaylar oldukça basittir.

Tanıtım yazısı yayınlamak istediğiniz sitenin yüksek trafiği olmalıdır. Ziyaretçisi fazla olan sitelerde yayınlanan yazılarınızdan size geri dönüş daha fazla olacaktır. Yazınızın yayınlanacağı site ile aynı kategoride olmalı ya da ortak özellikleriniz bulunmalıdır.

Tanıtım yazınız minimum 250 kelime ve özgün içerikli olmalıdır. Anahtar kelime yoğunluğu önemlidir. Yazınızda kullanacağınız anahtar kelime sayısı toplam kullandığınız kelimelerle orantılıdır. En fazla 3 anahtar kelime belirlenen yazıların başlığında, ilk ve son paragraflarında bu anahtar kelime yer almalıdır. Google, başlığınızda yazanları anahtar kelime olarak kabul edecektir. Anahtar kelimelere verilecek bağlantı sayısı 2’yi geçmemelidir. İçerikte kullanılan yazım diline ve imla kurallarına dikkat edilmelidir. Yazı içerisinde konunuz ile ilgili ama ana başlığı tekrarlamayacak şekilde h2, h3, h4 ve h5 başlıkları oluşturulmalıdır.

SEO uyumlu tanıtım yazılarında içeriği zenginleştirerek konum, özgün fotoğraflar ve videolar da kullanabilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlar alan işaretlidir. *