İç SEO’da İçeriğin Önemi

10 Aralık 2021

SEO, geniş tanımıyla arama motoru optimizasyonu web siteniz için oldukça önemli bir konudur. SEO çalışmaları, sitenizin organik olarak yükselmesini ve diğer firmalar ile rekabete girmenizi sağlar.

SEO çalışmalarındaki en önemli konu, içeriğin özgün olmasıdır. Kopya içerikler ile işe başlamak, siteniz için Google tarafından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. İçeriklerin özgün olması sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlayarak görünürlüğünüzü arttırmaktadır. İçeriğin diğer sitelere göre özgün olmasının yanı sıra, farklı kullanılan kelimelerin anlamlı olması da gerekmektedir. Özgün ve güzel içerikler üretirken siteniz yavaş yavaş Google ve sosyal medya üzerinden ziyaretçi almaya başlayacaktır. Sitenizdeki içerikleri sosyal medya üzerinden de paylaşarak geri dönüşler üzerinden programınızı düzenleyebilirsiniz.

SEO Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli içerikler üretmelisiniz. Kalite içerikler; özgün anlatımlı, anlatılmak istenen konunun net olarak anlaşıldığı, imla ve yazım kurullarına dikkat edilmiş, sitenizi ziyaret edecek olan kullanıcıları sıkmamalıdır. Başka hiçbir siteden kopya içerik almamalısınız. Çünkü Google, bütün içerikleri taramakta ve kopya içerikleri algılamaktadır. Bu şekilde sitenize sadece zarar vermiş olursunuz.

Sitenizde devamlılık sağlamakta önemlidir. Bunun için kendinize bir plan belirleyerek her gün bir tane, haftada 2-3 tane şeklinde içerik yayınlamanız gerekir. İçerik eklemediğiniz sürede siteniz güncelliğini kaybeder. Aynı zamanda çok eski kalmış içeriklerinize de göz gezdirerek güncelliğini kaybedenleri ve sitelere bağlantı verdiğiniz linkleri çalışmayan içerikleri sitenizden kaldırmalısınız.

Yayınlayacağınız içeriklerin kelime sayıları da önemlidir. Anlatacağınız konuyu birkaç paragrafla sitenizde yayınlamanın size hiçbir yararı olmayacaktır.

İçerikleriniz için bir diğer önemli konuda bunları görsellerle destelemektir. İçeriğini paragraflara bölerek, okuyucunuzu sıkmadan canlı tutabilir ve bu araları görsellerle destekleyerek ziyaretçilerin dikkatini çekebilirsiniz. Görsel kullanırken de dikkat etmeniz gereken nokta içeriklerde olduğu gibi fotoğraflarında özgün olmasıdır.

Gereksiz eklentilerden kaçınmalısınız. Çünkü sitenizin metin büyüklüğü ve sahip olduğu kod büyüklüğü ile doğru orantılıdır.

İçeriklerinizdeki anahtar kelimelere eklediğiniz linkler sonucunda sitenizde kalma süresini uzatabilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlar alan işaretlidir. *