Sağlık Turizmi Web Sitesi Nasıl Yapılmalı?

sağlık turizmi web sitesi

Ülkemizde özellikle son zamanlarda artan sağlık turizmine yönelmeler, hem turistlere hem de bu alanda çalışanlara oldukça iyi gelen bir süreç olmaktadır.

Türkiye doğal zenginlikleri ve uygun fiyatlı fakat kaliteli cerrahi işlemler sunması ile sağlık ve gezi olarak ön plana çıkmıştır. Bu bakımdan da yurt dışından gelen pek çok ziyaretçi ülkemize gelmektedir.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığınca belirlenen ve üç başlık alanında sayılan hizmetler de şunlardır;

  • Termal
  • Medikal
  • Yaşlı ve Engelli

Bu kapsamlar altında ülkemizin çok fazla ziyaretçisi olduğu ve bu alanda hizmet veren çok sayıda kurum olduğu biliniyor. Bu anlamda da sağlık alanında hizmet veren kuruluşların, oluşturdukları web siteleri, reklamları, yurt dışı müşterilerine yönelik olmalıdır. Bunun için de sağlık turizmi reklam ajansı ile çalışmak oldukça yararlı sonuçlar doğurabilmektedir.

 

Kutlu Creative olarak Sağlık Bakanlığı tarafından talep edilen web sitenizde olması gereken sayfaları biliyor ve sitenizi tebliğe uygun şekilde hazırlıyoruz. 

Genel anlamda web sitesinin nasıl olması gerektiği ve önemi hakkında da bilgi sahibi olmak, tasarım aşamasında geçişte işleri kolaylaştıracaktır.

İşiniz İçin Web Sitesi Önemi

Sağlık turizmi uluslar arası merkezde gerçekleşen bir iş çeşidi olarak düşünülebilir. Türkiye de bu noktada özellikle son zamanlarda dikkat çeken konumlar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda da ülkemizde bu anlamda hizmet veren kurumların tanıtımlarını yaparak, uluslarası düzeye ulaşmaları gerekmektedir.

Bu düzeyin sağlanması için de gerekli olan şey, öncelikle ülke için de veya dışında herkesle iletişime olanak veren internet olmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak tanıtım için ise ilk adım web sitesi oluşumu olacaktır. Peki, iyi tasarlanmış bir web sitesi sağlık alanında hizmet yapan özel doktor ve kurumlara ne kazandırır?

Eğer web sitesi, profesyonel bir şekilde oluşturulmuşsa, öncelikle kurumun tanıtım faaliyetleri hız kazanacak ve bunun yanında geniş kitlelere daha kısa süre içerisinde ulaşma imkânı yakalayacaktır.

Bunun dışında web sitesi olan bir kurum her zaman daha kurumsal olarak görünecektir ve bilinirliği arttığından dolayı, güvenilirlik konusunda da sıkıntı yaşanmayacaktır.

Sağlık turizminde özellikle yurt dışı hizmet sunulduğu için de hedef kitle olan hastaların ve müşterilerin, kuruma ulaşması farklı yabancı dillerde oluşturulan web sitesi ile çok daha kolay olacaktır.

Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web sitesi tasarımları, sağlık turizmi dijital pazarlama stratejilerine uygun yapıldığı zaman beklenenden çok daha hızlı ve yüksek oranlı müşteri elde edilme imkânı mümkün olmaktadır. Bu anlamda oluşturulan web sitesinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Öncelikle turistlere yönelik olarak hazırlanacak bu sayfada, potansiyele hitap eden ve onun ana dilinde olan bir hakkımızda ve ana sayfa yazısı, güven açısından önemlidir.
  • Kurumun tecrübesi ve bilgisini yansıtan görseller, başarılar web sitesinde yer almalıdır.
  • Reklam verilen platformlar ve sosyal medya hesapları ile bağlantılı olan bir web site hastaların ilgisini çekecek ve ulaşım kolaylığından dolayı güven sağlayacaktır.
  • Hangi ülkedeki hedef kitleye hitap edilecekse o dilde SEO optimizasyonları yapılmalı ve site içerisinde kullanılmalıdır.
  • Site oluşumu basit ama ilgi çekici olmalıdır. Bu anlamda müşteriler, sitede araştırma yaparken zorlanmamalıdır.

Google Reklam Verme ve SEO Optimizasyonları

Web sitesinden sonra önemli olan bir diğer unsur sosyal medya platformları üzerinde reklam oluşturmaktır. Bu anlamda yurt dışı kaynaklı hedeflere ulaşmak için de dili doğru seçmek önemlidir. Eğer web sitenizde reklam ve SEO optimizasyonları önemsenmezse, çok iyi hizmet veren bir kurum bile olsa, müşterilerine hitap edemediği içim maalesef hizmet de sunamayacaktır. Bu kapsamda önemli olan biz uzman ile çalışarak ideal sonuçlar elde etmektir.

Web Sitesindeki Teknik Gereksinimler

Uygun Alan Adı

Uygun Alan Adı

Klinik, özel hastane veya özel doktor muayane isminize uygun .com, .net ve .com.tr alan adının isminize özel tescili
Klinik, Özel Hastane veya Muayenenizi Doğru Tanıtan Web Sitesi

Klinik, Özel Hastane veya Muayenenizi Doğru Tanıtan Web Sitesi

İşinizin uzmanlık alanlarını doğru ve eksiksiz tanıtım web sitesi tasarımı
Güçlü ve Hızlı Hosting Alt Yapısı

Güçlü ve Hızlı Hosting Alt Yapısı

Kesintisiz hizmet sunan web sitesi için alan adınız ile entegre çalışan web hosting hesabı
Doğru Görseller

Doğru Görseller

İşinizi doğru anlatan görseller ile desteklenmiş bir web sitesi
SSL Sertifikası

SSL Sertifikası

Web tarayıcısının sol üst köşesinde yeşil olarak belirtilen "Güvenli" olarak belirtilen kapalı kilit simgesinin yer alması için gerekli SSL sertifikası
Sağlık Bakanlığı Tarafından Talep Edilen Metinler

Sağlık Bakanlığı Tarafından Talep Edilen Metinler

Web sitenizde Sağlık Bakanlığı tarafından olması zorunlu kılınan metinler ve Yabancı dil desteği
mobile app screenshot

İşinizi Bugün Bizimle Büyütmeye Başlayın!

İşinizi işimiz olarak görüyor her sabah ilk günkü heyecan ile işimize başlıyoruz. Sürekli kendimizi güncel tutuyor katıldığımız seminer, workshop, webinar ve diğer etkinliklerde kazandığımız bilgileri işinize kazandırmak için çalışıyor ve sizlere %100 müşteri garantili web projeleri sunuyoruz.

Referanslarımız

Client 1
ROYAL HASTANESİ
SIKÇA SORULAN SORULAR
Sorularla Kurumsal Web Tasarım?
Web Sitesi Niçin Önemli?
Günümüz pazarlama araçlarında kurumunuzu en hızlı tanıtabileceğiniz mecra internettir. Kurumsal web sitesi sahibi olmanız hem marka değerinizi arttıracak hemde yeni müşteriler kazanmanız için yeni bir başlangıç olacaktır.
Her Yıl Ne Kadar Ödeme Yapacağım?
Şirketinizin Diğer Firmalardan Farkı Nedir?
Utouch app
NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Web Tasarım İçin Fiyat Teklifi İsteyin

Sizde web tasarım çalışmalarınızda hız, süreklilik ve yenilik arıyorsanız tercihiniz Kutlu Creative olmalı. Şimdi web tasarım uzmanlarımızı arayın yada ofisimizi ziyaret edin kurun markanız emin adımlarla büyüsün.

arama teriminizi yazınız
arama teriminizi yazınız